3.miesto na XVIII. Petzvalovom mapovom okruhu fotoklubov 2012

Aj tento rok sa členovia Piešťanského fotoklubu zapojili svojou kolekciou 15 fotografií do celoslovenskej súťaže fotoklubov, ktorý nesie meno zakladateľa modernej fotografickej optiky Jozefa Maximiliána Petzvala (Petzvalov mapový okruh fotoklubov). Tento rok sa konalo už XVIII. kolo, ktorého usporiadateľom je Podpolianske osvetové stredisko Zvolen a hostiteľom bol fotoklub GRANUS z Brezna.Podľa stanov súťaže, každý zo zúčastnených fotoklubov pripraví a odošle do súťaže kolekciu 15 fotografií, ktoré potom kolujú medzi jednotlivými fotoklubmi, ktoré sa zapojili do súťaže. Vyvrcholením súťaže je vyhlásenie výsledkov a otvorenie výstavy fotografií, pričom každý rok sa jej zhostí jeden zo súťažiacich fotoklubov.

10.11.2012 v Brezne v priestoroch Meštianského domu Horehronského múzea prebehla vernisáž a vyhlásenie výsledkov, ktorého sme sa zúčastnili aj my. Piešťanský fotoklub obhájil svoj minuloročný výsledok a dokonca ho aj vylepšil krásnym 3-tím miestom v konkurencii 15 fotoklubov. V prílohe prinášame výsledky spolu so súťažnou kolekciou nášho fotoklubu a fotografie z vernisáže výstavy, ktorá potrvá do 29.11.2012 v Brezne.

Ďalší v poradí XIX. ročník Petzvalovho mapového okruhu fotoklubov začína od 15.12.2012 pričom práve Piešťanský fotoklub získal možnosť hostiť nový ročník súťaže, čo znamená, že vyhlásenie výsledkov ako aj následná výstava sa bude v roku 2013 konať v Piešťanoch.

One thought on “3.miesto na XVIII. Petzvalovom mapovom okruhu fotoklubov 2012