Články, Park foto

PARK FOTO 2013

Share

plagátParkfoto2013

Srdečne Vás pozývame na súťažnú výstavu fotografií PARK FOTO Piešťany 2013 festival kreatívnej fotografie 21.9.2013 (10.00 – 18.00 hod) v Mestskom parku v Piešťanoch, ktorú organizuje Piešťanský fotoklub o.z.

Výstava sa tradične uskutoční v plénery mestkého parku, pri príležitosti ukončenia kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.

Prídite aj VY vystavovať/súťažiť, pozrieť a ohodnotiť tvorbu amatérskych fotografov všetkých vekových kategórií.

 

 

O čo ide?

V prvom rade o fotografickú tvorbu, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom, možnosť ich predaja, a spojenie príjemného s užitočným….

Ako?

Svoje diela si inštalujú sami autori na sieťovinu o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku, ďalej na lavičky, alebo vlastné stojany.

Čo si vziať so sebou?

Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, alebo čiernobiele, štipce na bielizeň, alebo iné pomôcky na zavesenie fotografií, prípadne občerstvenie pre seba a okoloidúcich, dobrú náladu…

Prečo?

Máte možnosť zdarma vystaviť svoju tvorbu, stretnúť sa s inými fotografmi.

Čo ešte?

Pretože Piešťany sú krásne mesto, okrem iného sa v tento deň koná i veľmi fotogenické kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetinových vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov

Victoria Regia 2013,

ktorú každoročne ako neoficiálne ukončenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola v Piešťanoch.

Nakoniec….

Strávite pohodový deň v inšpiratívnom, neformálnom prostredí, v dobrej spoločnosti.

Vystavujúcim autorom bude k obedu ponúknutý zverinový guláš, ktorého varenie už po štvrtý krát na partnerskom Park Foto v Nových Zámkoch, trénujú členovia fotoklubu HEXAGON. Na večeru pozýva Piešťanský fotoklub a to na už tradičné pečené prasa.

 plagátParkfoto2013

PODMIENKY SÚŤAŽE:

Začiatok registrácie účastíkov 21.09. je od 8.00hod do 10.00hod. na terase Kursalon. Zaregistrovať a súťažiť môže široká verejnosť ako aj členovia ktoréhokoľvek fotoklubu. Veľkosť, obsah či technika alebo prevedenie diela nie sú limitované .

 

SPÔSOB HODNOTENIA:

Hodnotenie fotografií: Výstava je neformálnou súťažnou prehliadkou.

  1. kolo hodnotenia – Každý účastník môže označiť jednu fotografiu, ako najlepšiu na celej výstave pripnutím autorizovaného štipca na bielizeň,  ktorý dostane pri vstupe do výstavného priestoru.

 

  1. kolo hodnotenia:  vystavujúci autori sa v čase od 17.15 do 17.30 môžu stať členmi autorskej poroty, v ktorej každý z nich má toľko hlasov, koľko štipcov na svoje fotografie získal v 1 kole hodnotenia.  Štipce udelené ich fotografiám môžu pripnúť k fotografii iného autora, ktorá je podľa ich názoru najlepšia zo všetkých. (dosiahne sa tým to, že hodnotiť nebude len laická verejnosť, ale aj vystavujúci autori vzájomne a to každý autor v miere, akú mu   prisúdila laická verejnosť hodnotením jeho fotografii). Fotografia ktorej bude odovzdaných najviac štipcov, bude okrem iného ocenená aj tým, že jej autor získava právo usporiadať autorskú výstavu vo Frapperii Kursalon vo  februári 2014 a to vrátane krytia nákladov na vernisáž.

 

  1. Odborná porota: členmi odbornej poroty sú predsedovia fotoklubov zúčastnených na vyhlásení výsledkov XIX. ročníka Petzvalovho mapového okruhu fotoklubov 2013, ktoré sa uskutoční v predvečer, t.j. 20.9.2013 o 17.00 vo Veľkej sále Kúpeľnej dvorany KURSALON. Tri víťazné fotografie, budú okrem iného ocenené aj tým, že ich autori získavajú  právo usporiadať spoločnú autorskú výstavu vo Frapperii Kursalon v marci  2014 a to vrátane krytia nákladov na vernisáž.

 

Pre všetkých autorov fotografií chystáme chutný guláš !! O jeho prípravu sa postarajú odborníci z Novozámockého Fotoklubu HEXAGON .

Balneologické múzeum Piešťany bude vystavovať  historické fotografie z medzivojnového obdobia.

 

Fotogaléria z Parkfoto 2012

 

Pridaj komentár