Vyhodnotenie XIX. ročníka sútaže Petzvalov mapový okruh fotoklubov

plagatpetzvaljpgSrdečne Vás pozývame na slávnostné vyhodnotenie  XIX. ročníka Petzvalovho mapového okruhu fotoklubov, ktoré sa uskutoční dňa 20.09.2013  o 17:00 hod. vo veľkej sále dvorany KURSALON v Piešťanoch, Beethovenova 5.

PETZVALOV MAPOVÝ OKRUH FOTOKLUBOV

Ide o celoslovenskú súťažnú výstavu fotografií 16. fotoklubov zo Slovenska. Výstava predstavuje kolekciu 240 – ich fotografií, ktoré mali možnosť vzhliadnuť všetci členovia zúčastnených fotoklubov a následne ich ohodnotiť.

Táto súťaž  je najprestížnejšou udalosťou fotoklubov na Slovensku. Petzvalov mapový okruh fotoklubov je uzavretá súťaž fotoklubov, ktorej cieľom je vytvoriť podmienky pre vzájomné hodnotenie tvorby fotografov v uzavretom okruhu fotoklubov. Taktiež je najdlhšie fungujúcou súťažou fotoklubov na Slovensku, prvý ročník sa uskutočnil v roku 1995  vo Zvolene s prvými desiatimi členmi. Stať sa členom tejto uzavretej spoločnosti je pre fotokluby cťou.

Súťaž prebieha nasledovne. Každý z fotoklubov posiela do súťaže 15 fotografií, s ktorými chce súťažiť. Fotografie nie sú tematicky obmedzené. Počas uzavretého obdobia sa série fotografií vymieňajú medzi zúčastnenými fotoklubmi podľa dohodnutého poradia. Záverečnú sumarizáciu hodnotení zabezpečuje Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene. Každoročne  výstavu a vyhodnotenie zabezpečuje iný z okruhu fotoklubov.

plagatpetzvaljpg

Zároveň by sme uvítali Vašu účasť na tradičnom podujatí spojenom s ukončením letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch s názvom Park Foto 2013, ktoré sa uskutoční na druhý deň 21.9.2013, kde sa môžete prezentovať svojimi vytlačenými fotografiami na vyvesených sieťach v blízkej parkovej aleji. Podujatie sa každoročne teší niekoľkotisícovej návštevnosti a má obľubu v okruhu širokej verejnosti. Hodnotenie fotografií prebieha dvomi spôsobmi. Prvé je hodnotenie fotografií verejnosťou. Každý návštevník bude mať k dispozícii jeden štipec, ktorý môže odovzdať fotografii, ktorá sa mu najviac páči. Druhé hodnotenie má na starosti odborná porota.

Bližšie informácie nájdete tu.