Blog, Články

Fotoklubácka akcia Čachtický hrad

Share

img_6851Predpoveď počasia na sobotu hlásila poslednú jasnú a relatívne teplú noc. Pre fotografov to samozrejme znamená odhodiť všetky ostatné plánované činnosti a využiť posledú príležitosť na fotenie nočnej oblohy. Edo zmobilizoval predsedu Riša a reťazovou reakciou sa z toho stala fotoklubácka akcia. 5 členov plus jeden výletník.

Ale kde oblohu v okolí Piešťan najlepšie zachytiť? Všade svetlá z pouličného osvetlenia a mesiac tmavej oblohe tiež veľmi neprial vo svojej C-fáze cúvania. Čachtický hrad sa zdal byť výborný nápad. Je na kopci, okolo les a sem tam nejaká dedinka, svetlá mesta dostatočne ďaleko.

Po príchode na hrad pri romantickom západe slnka si fotografi začali hľadať správne miesto na zachytenie žiadanej atmosféry, vybaľovať a následne nastavovať svojich miláčikov. Potom sa mohol začať približne dvojhodinový maratón, pri ktorom každý zvolil metódu fotenia. Keďže sa “fotilo” samo, rozvíjali sa vo veľkom debaty o všetkom možnom. Všimli ste si už niekedy, koľko rôznych družíc nám lieta nad hlavami? Keď poviem že jedna za minútu, asi ani nepreháňam. A lietadiel? Celá obloha bliká a kazí fotky 🙂

Správnu voľbu miesta potvrdili na ParkFote aj návševníci. Svojími štipcami pripnutými na plátnovej fotografii Eda Čupku určili víťaznú fotku, ktorá takmer s dvojnásobným počtom tromfla súťažiaceho na druhom mieste.

 

1234051_10151759377627949_1337317172_n

 

Fotogaléria :

Pridaj komentár