Vyhodnotenie súťaže FotoKursalon 2014

jaro-halas-2V nedeľu 26. októbra 2014 bola Frappéria KURSALON plná fotografov z rôznych kútov Slovenska. Dôvodom ich stretnutia bolo vyhlásenie výsledkov a otvorenie už tradičnej jesennej súťaže FOTOKURSALON, organizovanej reštauráciou KURSALON a Piešťanským fotoklubom.

Návštevníci mali možnosť obzrieť si finálový výber štyridsiatichpiatich fotografií od viac ako tridsiatky autorov.

Odborná porota v zložení Petra Lajdová, Zoltán Karpáty a Štefan Kučkovský určili finálny výber a z tohto vybrali tri najlepšie kolekcie fotografií.

Vyhlásená bola aj cena primátora mesta Piešťany. Išlo o najlepšiu fotografiu obsahovo spojenú so životom v Piešťanoch. Túto fotografiu vybral a cenu odovzdal primátor Ing. Remo Cicutto.

Taktiež sa chceme poďakovať sponzorom tejto súťaže MINI-MAX.sk  a reštaurácií KURSALON

Výsledky :

1. miesto – Jaroslav Halás
  2. miesto – Zuzana Tretinárová
  3. miesto – Marián Dubovský

Cena primátora :

Marián Dubovský –  Krivky Kursalonu

Sme veľmi radi, že si Petra Lajdová našla čas a vycestovala za hodnotením k nám do Piešťan a prispela svojím dielom v tejto súťaži. Vyjadrenia porotkyne nájdete nižšie.

V prvom rade mi bolo potešením zoznámiť sa s pánmi porotcami a fotografiami účastníkov 10. ročníka súťaže Piešťanského fotoklubu.

Kedže téma bola volná, bolo o to ťažšie vyberať, videla som niektoré nádherne zábery, niektoré skutočne ulahodili oku. Žánrovo som sa nechala uniesť a zoznámila som sa s novými „kresbami“ fotografov. Som veľmi rada, že som sa stretla s pánmi porotcami, kedy napriek mojej inak orientovanej žánrovej tvorbe, ale rovnakému nadšeniu pre fotografiu sme mali príjemný čas strávený hodnotením a skutočne profesionálnym zladením sa či už istým „objektívom“, porozumením / zaujatím pre vyjadrenie témy, kompozíciou, atmosférou, kreativitou a to krajiny, architektúry, tela, tvare alebo farebným a kompozičnom fotografickým hraním sa …..

Poradie fotografií:

1. Jaroslav Halás – AKT – Ďakujem za inšpiratívny pohlaď na akt. Pekné spracovanie a zároveň nenásilné, čisté, sexy a estetické. Táto fotografia bola hneď provou, ktorá ma zaujala počas hodnotenia. Som obdivovateľkou a fotografkou aktu, no od tejto fotografie som nevedela oči odtrhnúť. Bola estetická, príťažlivá a autentická.

1. kolekcia Zuzany Tretinárovej– Príjemné spracovanie okolia, či už spojené s architektúrou alebo čistou prírodou. Páčila sa mi celková atmosféra, najmä čo sa týka fotografie Kaluž. Dokážem sa na tú fotografiu pozerať veľmi dlho. Má atmosféru, je pekne harmonická vo všetkých elementoch vody, vzduchu, jemne rozfúkaného okna/domu, a to všetko odrážajúce sa na zemi. Jednoduchý pohľad na krásu a pritom nenásilne čistý až výtvarný obraz.

1. kolekcia Mariana Dubovského(Brieždenie, Dvojica) – Pekne spracovaná štruktúra krajiny, jemne minimalistická, jasná a pri tom bohatá výpoveďou. Ulahodila oku farbami, tvarmi, pocitom tepla, harmónie, zároveň rôznorodosťou, kde prienikom je život. Život bez toho, aby sme ho viac slovne definovali.

Týmto srdečne pozdravujem víťazných fotografov, účastníkov súťaže, porotcov a organizátorov výstavy. Bolo mi cťou a veľkým potešením a želám nielen dobré svetlo, ale aj naplno otvorené srdce, pre ďalšie krásne snímky.

Petra Lajdová

Víťazné fotografie:

1. miesto: Jaro Halás

jaro-halas-1

jaro-halas-2

2. miesto: Zuzana Tretinárová:

3. miesto  Maroš Dubovský:

maros-dubovsky-2
maros-dubovsky-3

Cena primátora Maroš Dubovský:
maros-dubovsky-1