Parkfoto 2016

parkfoto2016wSrdečne Vás pozývame na súťažnú výstavu fotografií 11. ročník PARK FOTO Piešťany 2016 – festival kreatívnej fotografie 24.9.2016 (10.00 – 18.00 hod) v Mestskom parku v Piešťanoch, ktorú organizuje Piešťanský fotoklub o.z.

Výstava sa tradične uskutoční v plénery mestkého parku, pri príležitosti ukončenia kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.
Prídite aj VY vystavovať/súťažiť, pozrieť a ohodnotiť tvorbu amatérskych fotografov všetkých vekových kategórií.

O čo ide?
V prvom rade o fotografickú tvorbu, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii.

Ako?
Svoje diela si inštalujú sami autori na sieťovinu o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku, ďalej na lavičky, alebo vlastné stojany – kreativite sa medze nekladu.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, alebo čiernobiele, pomôcky na zavesenie fotografií, prípadne rozkladacú stoličku a občerstvenie pre seba a okoloidúcich, dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť zdarma vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkfoto výstave na Slovensku. Počas dňa parkom prejde 2 – 3 tisíc návštevníkov, ktorí zhliadnu fotografie od 50-70 autorov. Možnosť stretnúť sa s inými fotografmi. Nabrať novú inšpiráciu a prežiť príjemný deň.

Čo ešte?

-hodnotenie najlepšej fotografie návštevníkmi podľa počtu pripnutých štipcov

-hodnotenie najlepšej kolekcie fotografii odbornou porotou

-workshop pre vystavujúcich fotografov

-štipce tento rok rozdávajú Piešťanské Čajočky

-rôzne pochutiny pre návštevníkov sú povolené

Pretože Piešťany sú krásne mesto, okrem iného sa v tento deň koná i veľmi fotogenické kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetinových vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria Regia 2016, ktorú každoročne ako neoficiálne ukončenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola v Piešťanoch.

Nakoniec….
Na všetkých účastníkov po vyhodnotení čaka pečené prasiatko 🙂

5 thoughts on “Parkfoto 2016

1. Dobrý deň , mám niekoľko otázok ohľadom súťaže Park foto 2016, prosím o odpovede:

Môžem sa zúčasniť súťaže,aj ked´nepatrím do fotoklubu Piešťany?
    Je súťaž bez poplatkov?
    Sú fotografie limitovane rokom, tz. ci musia byť prinesené fotografie odfotene v roku 2016?

Za odpovede dˇakujem.
    S pozdravom Janka Lacková.

• Zúčastniť sa môže každý.
      Fotografie nemusia byť z roku 2016, na fotografie sa nevzťahujú žiadne obmedzenia.
      Takže tešíme sa na Vašu účasť.
      Kučkovský Š.

2. Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať ohľadne Parkfoto 2016 materiál na inštaláciu( sieť, stojany atd) si musím priniesť vlastné? V prípade nepriaznivého počasia sa postupuje ako?
    Ďakujem za odpoveď.
    Beáta Kubíková

• Sieť bude pripravená pre všetkých, treba si doniesť niečo na prichytenie fotiek na sito (koliky, spinky a.p.). Pokiaľ je záujem je možné si vystaviť fotografie aj iným spôsobom ako je zavesenie na sieť, kreativite sa medze nekladú. Parkfoto sa uskutoční aj za nepriaznivého počasia. Kučkovský

3. Musím vyjadriť radosť z tohtoročného Parkofota v Piešťanoch. Vyšlo úplne všetko – počasie, návštevníci, fotografie. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu celého podujatia a veľká gratulácia našim výhercom.
    Ed.