Články, Park foto

Parkfoto 2016 výsledky

Share

Plenérová výstava Park Foto Piešťany, ktorú pravidelne organizuje Piešťanský Fotoklub, zažila v sobotu 24. septembra už 11. ročník.

Amatéri i profesionáli mali opäť možnosť vystaviť svoje fotografie pred širokou verejnosťou. Počasie prialo akcii počas celého dňa, čo prilákalo do parku opäť množstvo návštevníkov o čom svedčí aj fakt, že organizátori rozdali viac ako 4000 ks štipcov pre hodnotenie podľa pravidla jeden návštevník = jeden hlas. Nie každému sa podarí vystavovať pred tak početnou diváckou kulisou aj keď virtuálne siete sú rozvinuté, fotografia na papieri má stále svoje čaro a iba ťažko sa ju dá nahradiť.

Každopádne najväčšou výhrou pre všetkých zúčastnených bola spätná väzba od návštevníkov, bohatá inšpirácia od ďalších vystavujúcich a príjemná atmosféra, ktorá panovala v parku počas celého dňa. Účastníci sa tiež mali možnosť oboznámiť s historickou technikou a princípmi jej fungovania.

Na záver po vyhlásení výsledkov sme si tradične pochutili na pečenom prasiatku a skupinky fotografov sa pomaly vytrácali na cestu domov. Už teraz sa tešíme na budúci ročník aj keď pomyselná latka tohto ročníka bola nasadená vysoko.
Mestský park zaplnilo až 800 fotografií, pochádzajúcich od 74 rôznych autorov a k videniu tak boli skutočne rôznorodé autorské rukopisy. Z pohľadu účasti to bol jeden z najlepších ročníkov. Verejnosť ohodnotila najväčším počtom štipcov tvorbu Andreja Hrušovského, odbornej porote najviac zaimponovali fotografie Jána Gala a v kategórií detí sa najlepšie umiestnil Tomáš Uhrin. Podujatie podporili Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj, Kursalon, MAGNA ENERGIA a Nadácia ZSE.

img_4590

Hodnotenie verejnosťou:
IMG_4571_res_resize

IMG_4577_res_resize

1. miesto – Andrej Hrušovský Piešťany
2. miesto – Vojtech Hornák Piešťany
3. miesto – Dušan Rafaj Trnava

Hodnotenie odbornej poroty:

piestany_parkfoto_2016_1

1. miesto – Ján Galo
2. miesto – Peter Ferencz
3. miesto – Juraj Komár

Kategória deti:IMG_4581_res_resize

1. miesto – Tomáš Uhrin
2. miesto – Lucia Pernischová
3. miesto – Slávka Telúchová IMG_4566_res_resize

IMG_4576_res_resize

Galéria Park foto 2016:

 

 

Juraj Mráz

Predseda Piešťanského fotoklubu o.z.

 

Pridaj komentár