Parkfoto 2017

Srdečne Vás pozývame na súťažnú výstavu fotografií 12. ročník PARK FOTO Piešťany 2017 – festival kreatívnej fotografie 23.9.2016 (09.00 – 18.00 hod) v Mestskom parku v Piešťanoch, ktorú organizuje Piešťanský fotoklub o.z.

Výstava sa tradične uskutoční v plénery mestského parku, pri príležitosti ukončenia kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.
Prídite aj VY vystavovať/súťažiť, pozrieť a ohodnotiť tvorbu amatérskych fotografov všetkých vekových kategórií.

Tento rok sme pre Vás obohatili podujatie možnosť vyskúšať si produkty FUJIFILM a tiež si budete môcť vyskúšať techniku rôznych značiek z požičovne FOTO ZOLO
Počas celého podujatia.

PROGRAM :
09:00 – 11:00 – Registrácia
12:30 – 13:00 – Workshop
14:00 – 15:00 – Alegorický sprievod Victoria Regia
17:00 – Ukončenie hlasovania
17:20 – Spoločné Foto
17:40 – Vyhlásenie výsledkov vo FRAPERII KURSALON + pečené prasiatko

O čo ide?
V prvom rade o fotografickú tvorbu, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii.

Ako?
Svoje diela si inštalujú sami autori na sieťovinu o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku, ďalej na lavičky, alebo vlastné stojany – kreativite sa medze nekladu.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, alebo čiernobiele, pomôcky na zavesenie fotografií, prípadne rozkladacú stoličku a občerstvenie pre seba a okoloidúcich, dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť zdarma vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkfoto výstave na Slovensku. Načerpať inšpiráciu. Počas dňa parkom prejde 2 – 3 tisíc návštevníkov, ktorí zhliadnu fotografie od 50-70 autorov. Možnosť stretnúť sa s inými fotografmi. Nabrať novú inšpiráciu a prežiť príjemný deň.

Čo ešte?
Pretože Piešťany sú krásne mesto, okrem iného sa v tento deň koná i veľmi fotogenické kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetinových vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov
Victoria Regia 2017, ktorú každoročne ako neoficiálne ukončenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola v Piešťanoch.

Nakoniec….
Na všetkých účastníkov po vyhodnotení čaká pečené prasiatko 🙂
Hodnotenie :
Každý návštevník má jeden hlas tzn. dostane jeden štipec.

Hodnotenie divákov :
Vyhodnotené budú tri fotografie s najväčším počtom hlasov/štipcov. Štipce je zakázané presúvať !

Hodnotenie odbornou porotou :
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií (dospelí)

Podľa účasti tiež vyhodnotíme kategóriu detí

One thought on “Parkfoto 2017

1. Na klubovej web. stránke informujete o konaní podujatia Park foto 2017, ale na tej istej stránke už nie sú zverejnené výsledky. Ako organizátor podujatia by ste ich tam mohli mať (napr. aj ocenené fotografie).
    Roman Tibenský