Blog

Výstava fotografií herca Jiřího Štrébla a koncert Blanky Šrůmovej

Share

Herec a fotograf v jednej osobe – Jiří Štrébl, ktorého diváci na Slovensku môžu poznať napríklad zo seriálu TV Nova – Ulice, príde do Kursalonu vo štvrtok 13.2. o 18,00 h.

383543_62abff

 

Predstaví výstavu svojich fotografií vo frapperii Kursalon s názvom TVÁŘE, na ktorých zachytil  osobnosti pražskej divadelnej scény, často  v netradičných alebo vtipných  momentoch. Ďalšie fotografie sú napríklad z natáčania filmov, hudobných festivalov ale i výletov s rodinou.

 

 

Jan Tříska

 

Hoci herectvo neštudoval, prostredie divadla mu učarovalo a jeho čaro zachytáva aj na svojich fotografiách. Ako herec pôsobí v rôznych pražských divadlách. Exceluje najmä v Divadle Komedie v monodráme Hrdinové jako my, režisérky Kamily Polívkovej. Jeho tvár bude  známa aj napríklad divákom Špačkovho filmu Pouta (2009),  Jařabovho  Hlava – ruce – srdce (2010), či z televíznych seriálov ako Motel Anathema, Šípková Růženka, Redakce, Kriminálka Anděl.

Zdroj: http://www.csfd.cz/tvurce/61909-jiri-strebl/

 

Kamila a Anna Polívkovi

 

Pražský večer  bude pokračovať  neskorším  koncertom (od 19,30 h  v Art Jazz Gallery) speváčky Blanky Šrůmovej,  členky skupiny Tichá dohoda.

(Jirka Štrébl okrem predstavenia fotiek doplní k spievanému slovu aj  hovorené…)

 

Blanka Šrůmová (* 1965 v Prahe) je česká speváčka, skladateľka, textárka a hráčka na klávesové nástroje a gitaru. Od roku 2010 do roku 2012 spievala s brnenskou skupinou Kamelot.  Od roku  2011 sa vrátila do svojej domovskej kapely Tichá dohoda, ktorá oslávila už 25.výročie a obnovila svoje hudobné aktivity. Blanka Šrůmová je spoluautorkou väčšiny piesní a hlavných hitov skupiny Tichá dohoda – Marioneta, Večírek osamělých srdcí….(Zdroj: Wikipedia).

http://www.youtube.com/watch?v=QKPN4K46_H4

 

plagáty

 

Pridaj komentár