Články, Park foto

Parkfoto 2016

Share

parkfoto2016wSrdečne Vás pozývame na súťažnú výstavu fotografií 11. ročník PARK FOTO Piešťany 2016 – festival kreatívnej fotografie 24.9.2016 (10.00 – 18.00 hod) v Mestskom parku v Piešťanoch, ktorú organizuje Piešťanský fotoklub o.z.

Výstava sa tradične uskutoční v plénery mestkého parku, pri príležitosti ukončenia kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.
Prídite aj VY vystavovať/súťažiť, pozrieť a ohodnotiť tvorbu amatérskych fotografov všetkých vekových kategórií.

O čo ide?
V prvom rade o fotografickú tvorbu, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii.

Ako?
Svoje diela si inštalujú sami autori na sieťovinu o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku, ďalej na lavičky, alebo vlastné stojany – kreativite sa medze nekladu.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, alebo čiernobiele, pomôcky na zavesenie fotografií, prípadne rozkladacú stoličku a občerstvenie pre seba a okoloidúcich, dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť zdarma vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkfoto výstave na Slovensku. Počas dňa parkom prejde 2 – 3 tisíc návštevníkov, ktorí zhliadnu fotografie od 50-70 autorov. Možnosť stretnúť sa s inými fotografmi. Nabrať novú inšpiráciu a prežiť príjemný deň.

Čo ešte?

-hodnotenie najlepšej fotografie návštevníkmi podľa počtu pripnutých štipcov

-hodnotenie najlepšej kolekcie fotografii odbornou porotou

-workshop pre vystavujúcich fotografov

-štipce tento rok rozdávajú Piešťanské Čajočky

-rôzne pochutiny pre návštevníkov sú povolené

Pretože Piešťany sú krásne mesto, okrem iného sa v tento deň koná i veľmi fotogenické kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetinových vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria Regia 2016, ktorú každoročne ako neoficiálne ukončenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola v Piešťanoch.

Nakoniec….
Na všetkých účastníkov po vyhodnotení čaka pečené prasiatko 🙂

 

 

Pridaj komentár