Články, Partners

Eilat 17.-20.11.2016

Share

Partnerské mestá očami fotografov: Eilat

Minulý víkend sme navštívili so svojím projektom Partnerské mestá očami fotografov , ďalšie spriaznené mesto Piešťan – vzdialený Eilat. Opäť sme tu predstavili  svoju tvorbu a zorganizovali výstavu Parkfoto, pričom tentoraz sme mali siete zavesené medzi palmami. Okrem stretnutia s miestnym fotoklubom a zástupcami samosprávy sa traja členovia rozhodli absolvovať aj bežecký maratón, ktorý sa konal práve v čase našej návštevy.

2c3a1865

 Výstava v plenéri  Parkfoto mala v izraelskom Eilate mimoriadny úspech a členovia domáceho klubu fotografov uvažujú o jej ďalšej organizácii.

dsc_9280

Hneď po príchode nás privítal zástupca pre partnerské mestá Shmulik Taggar, ktorý nám pri návšteve veľmi pomohol. V prvý deň sme sa stretli tiež s členmi miestneho fotoklubu, ktorými sme si vymenili poznatky o činnosti a dostali i odporúčania na zaujímavé miesta na fotografovanie. Tiež sme predstavili náš projekt návštevy partnerských miest.

img_5470

mms_20161117_122720-560x560

V ďalší deň sme sa traja z účastníkov projektu Piešťanského fotoklubu rozhodli absolvovať kratšiu, pätkilometrovú trať z trasy Desert Marathon Eilat, ktorý sa tu práve bežal. Hoci sme sa neocitli na stupni víťazov, všetci sme dobehli až do cieľa.

img_5492

Okrem návštevy mesta sme zdokumentovali aj okolie, pozreli sme si napríklad jazerá blízko hraníc s Jordánskom, na ktorých žijú plameniaky, kibuc Be´er Ora, prírodné útvary Ammern columns so zaujímavým sfarbením, takzvaný červený kaňon, údolie Shchoret Mall  či pobrežie Eilatu.

img_6690-2

img_6932

img_7234

Večer nás čakalo Parkfoto v blízkosti Hudobnej Fontány. Prvýkrát pod umelým osvetlením a sieť uchytená medzi palmami. Hneď vedľa v galérii sa práve konala i súťažná výstava Príroda Eilatu vo fotografii. Domácim sa idea Parkfota veľmi páčila a vážne uvažujú o jej organizácii. Na záver dňa sme spoločne posedeli a vymieňali dojmy.


Eilat je prístavné mesto s 55 000 obyvateľmi situované na juhu štátu Izrael. Je to kúpeľné mesto s množstvom hotelov na najvyššej úrovni, bohaté na mnoho slnečných dní, dobrú náladu,  s ideálnymi podmienkami na podmorské potápanie a výlety do Negevskej púšte  či po Červenom mori. Blízkosť hraníc so susediacimi štátmi umožňuje navštíviť Egypt a Jordánsko. Toto mesto je  prístupné vďaka vybaveniu dvoma letiskami.

2c3a2532

2c3a1989

O Eilate sa vraví, že je to kúpeľné  mesto „par excellence“, so strhujúcim nočným životom  a vynikajúcou kuchyňou. Je sídlom konania viacerých kongresov, ale aj renomovaného jazzového festivalu. Je ideálnym dovolenkovým miestom  pre milovníkov vodných športov: potápania, lyžovania, plávania a plavby po mori.  V meste sa nachádza viacero atrakcií –  jednou z tých najvýznamnejších je určite podmorské  observatórium, v ktorom objavíte bohatstvo podmorského sveta. (Zdroj: www.piestany.sk)

A tu sú zábery Eilatu a okolia: EILAT

Pridaj komentár