Park foto

PARKFOTO PIEŠŤANY 2018 po trinásty krát

Share

Už po 12. krát sa v piešťanskom Mestskom parku (v roku 2017 na Kolonádovom moste) uskutoční najväčšia slovenská výstava fotografií pod holým nebom: PARKFOTO PIEŠŤANY 2018. Súťažnú výstavu fotografií, ako festival kreatívnej fotografie s podporou reklamných partnerov organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub. Spolu alegorickým kvetinovým korzom ako súčasťou tradičnej floristickej súťaže Victoria Regia sa PARKFOTO stalo súčasťou každoročného neoficiálneho ukončenia letnej sezóny v Piešťanoch. Tento rok to bude 22. septembra.

Aj tento rok vynakladajú organizátori nemálo úsilia pri príprave podujatia tak, aby pre vystavujúcich fotografov i nevystavujúcu verejnosť boli vytvorené čo najlepšie prostredie s uvoľnenou a priateľskou atmosférou. Pre záujemcov o fotografiu sme podujatie obohatili o možnosť vyskúšať si produkty FUJIFILM, ale aj techniku rôznych iných značiek z požičovne FOTO ZOLO počas celého podujatia.
Novinkou tohto ročníka je úsilie organizátorov pokúsiť sa získať 1. zápis v slovenskej knihe rekordov a to ako „Najvyšší počet fotografií vystavených pod holým nebom na Slovensku“. Piešťanský fotoklub si uvedomuje, že pokus bude úspešný len v prípade širokej účasti vystavujúcich fotografov a ich početných výstavných kolekcií fotografií.
Victoria Regia je prehliadkou rôznych prezentácií aranžovaných kytíc, inštalácii i alegorických vozov. Kvetinové korzo je už tradične veľmi navštevovaným podujatím. Alegorické vozy sú fotogenickým objektom záujmu fotografov, preto tento ročník bude obohatený o jeden voz určený pre fotografov tak, aby si raz mohli odfotografovať sprievod z tej druhej strany. Osobitnou ocenenou fotografiou PARK FOTO bude aj najlepšia fotografia kvetín, pretože kvet je častým objektom fotografov.
Pre všetkých návštevníkov je pripravený program:
Piatok 21.9.2018
15.30 – 19.00 Vešanie sieti pre PARK FOTO 2018 (každá pomoc vítaná)
Sobota 22.9.2018
09.00 – 11.00 – Registrácia vystavujúcich autorov – stan pri vstupe do mestského parku
10.00 – 17.00 – Rozdávanie štipcov návštevníkom pre hodnotenie fotografií
12.30 – 13.00 – Workshop pre vystavujúcich – pri fontáne za Kúpeľnou dvoranou
14.00 – 15.00 – Kvetinové korzo – alegorický sprievod Victoria Regia – z kúpeľného
ostrova k hudobnému pavilónu v parku
15.00 – 16.30 – Hodnotenie odbornou porotou
17.00 – Ukončenie hlasovania a sčítavanie získaných štipcov
17.20 – 17.30 – Spoločné Foto
17:45 – 18.00 – Vyhlásenie výsledkov v novom sídle Piešťanského fotoklubu, v klubovni
reštaurácie La Musica (Teplická 39)
18.00 – 20.00 – večera – tradičné pečené prasiatko

Organizátori PARK FOTO chcú pripraviť aj katalóg výstavy, v ktorom by predstavili aspoň časť prezentovaných fotografií. Každý fotograf, ktorý okrem záujmu o vystavovanie na PARK FOTO, má aj záujem svoje fotografie prezentovať v katalógu musí svoje vybrané fotografie (2-3 ks) zaslať v elektronickej forme (min. 2400 px, 300 dpi, ako súbor .jpg) na adresu info@pnfotoklub.sk
O čo ide?
V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.
Ako?
vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní sa medze nekladú.
Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame zobrať si so sebou niečo nasedenie, občerstvenie pre seba i okoloidúcich. dobrá nálada je povinnou výbavou.
Prečo?
Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu. Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.
Čo ešte?
Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte možnosť fotoaparátom zachytiť jeho jesenné čaro. Veľmi fotogenické je kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetmi vyzdobených vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria Regia, ktorú každoročne v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola.
Hodnotenie návštevníkmi:
Každý návštevník má jeden hlas, dostane teda iba jeden štipec. Štipcom označí fotografiu, ktorá je jeho favoritom. Vyhodnotené budú tri fotografie s najväčším počtom štipcov.
Hodnotenie odbornou porotou :
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií. Pri účastí detí bude vyhodnotená detská kategória osobitne.
Cena Victoria Regia – najlepšia fotografia kvetín, podľa vyhodnotenia zástupcov Strednej záhradníckej školy, usporiadateľa kvetinového korza.
Nezabudnite 22. septembra od 9.00.

Pridaj komentár