Park foto

PARKFOTO 2019

Share

PARKFOTO PIEŠŤANY 2019 po štrnásty krát

– Začiatok 9:00 hod ,registrácia na mieste
– Fotografie bude možné umiestniť na pripravené siete, nutné je
priniesť si pomôcky na uchytenie (štipce…)
– Kreativite sa medze nekladú a preto môžete využiť aj iné kreatívne
formy umiestnenia fotografií napr. na bicykel , rebrík, žeriav atd.
zapojte svoju fantáziu!

——————————————————————————————-
Program:

Piatok 20.9.
15:30 – 19:00 Vešanie sietí pre PARK FOTO 2019 (každá pomoc
vítaná)

Sobota 21.9.
09:00 – 11:00 – Registrácia vystavujúcich autorov – stan pri vstupe
do mestského parku
10:00 – 17:00 – Rozdávanie štipcov návštevníkom pre hodnotenie
fotografií
14:00 – 15:00 – Kvetinové korzo – alegorický sprievod Victoria Regia
z kúpeľného ostrova k hudobnému pavilónu v parku
15:00 – 16:30 – Hodnotenie odbornou porotou
17:00 – Ukončenie hlasovania a sčítavanie získaných štipcov
17:20 – 17:30 – Spoločné Foto
17:45 – 18:00 – Vyhlásenie výsledkov v novom sídle Piešťanského
fotoklubu, v klubovni

18.00 – 20.00 – Večera – tradičné pečené prasiatko
Reštaurácia La Musica (Teplická 39)

——————————————————————————————-

Už po 14. krát sa v piešťanskom Mestskom parku uskutoční najväčšia slovenská výstava fotografií pod holým nebom: PARKFOTO PIEŠŤANY 2019. Súťažnú výstavu fotografií, ako festival kreatívnej fotografie s podporou reklamných partnerov organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub. Spolu s alegorickým kvetinovým korzom ako súčasťou tradičnej floristickej súťaže Victoria Regia sa PARKFOTO stalo súčasťou každoročného neoficiálneho ukončenia letnej sezóny v Piešťanoch. Tento rok to bude 21. septembra.
Aj tento rok vynakladajú organizátori nemálo úsilia pri príprave podujatia tak, aby pre vystavujúcich fotografov i nevystavujúcu verejnosť boli vytvorené čo najlepšie prostredie s uvoľnenou a priateľskou atmosférou. Pre záujemcov o fotografiu sme podujatie obohatili o možnosť vyskúšať si produkty a techniku rôznych značiek z požičovne FOTO ZOLO počas celého podujatia.

Victoria Regia je prehliadkou rôznych prezentácií aranžovaných kytíc, inštalácii i alegorických vozov. Kvetinové korzo je už tradične veľmi navštevovaným podujatím. Alegorické vozy sú fotogenickým objektom záujmu fotografov. Osobitnou ocenenou fotografiou PARK FOTO bude aj najlepšia fotografia kvetín, pretože kvet je častým objektom fotografov.

——————————————————————————————-

O čo ide?
V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.

Ako?
Vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní sa medze nekladú.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame zobrať si so sebou niečo nasedenie, občerstvenie pre seba i okoloidúcich. dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu. Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.

Čo ešte?
Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte možnosť fotoaparátom zachytiť jeho jesenné čaro. Veľmi fotogenické je kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetmi vyzdobených vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria Regia, ktorú každoročne v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola.
Hodnotenie návštevníkmi:
Každý návštevník má jeden hlas, dostane teda iba jeden štipec. Štipcom označí fotografiu, ktorá je jeho favoritom. Vyhodnotené budú tri fotografie s najväčším počtom štipcov.
Hodnotenie odbornou porotou :
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií. Pri účastí detí bude vyhodnotená detská kategória osobitne.
Cena Victoria Regia – najlepšia fotografia kvetín, podľa vyhodnotenia zástupcov Strednej záhradníckej školy, usporiadateľa kvetinového korza.

Nezabudnite 21. septembra od 9.00.

Pridaj komentár