Park foto

Parkfoto 2020 pokyny

Share

PARKFOTO PIEŠŤANY 2020 po pätnásty krát
– Začiatok 10:00 hod ,registrácia na mieste
– Fotografie bude možné umiestniť na pripravené siete, nutné je
priniesť si pomôcky na uchytenie (štipce…)
– Kreativite sa medze nekladú a preto môžete využiť aj iné kreatívne
formy umiestnenia fotografií napr. na bicykel , rebrík, žeriav atd.
zapojte svoju fantáziu!
———————————————
Program:

Sobota 26.9.
8:00 Vešanie sietí
10:00 – 13:00 – Registrácia vystavujúcich autorov – pri vstupe do mestského parku
15:00 – 16:30 – Hodnotenie odbornou porotou
17:00 – sčítanie štipcov
17:20 – 17:30 – Spoločné Foto
17:45 – 18:00 – Vyhlásenie výsledkov
———————————————
Tento rok kvôli pandemickej situácii bude registrácia prebiehať iba odovzdaním tašky obsahujúcej plagátik na označenie mena vystavujúceho a placky na označenie vystavujúceho. Následne budú vystavené fotky spolu s menom zdokumentované počas priebehu akcie

Štipce na hodnotenie budú visieť na špagátoch pri vstupe do parku spolu s dezinfekciou

O 17:00 si vystavujúci spočítajú štipce s použitím jednorázových rukavíc a dajú ich do tašky, ktorú dostali pri registrácii
———————————————
Už po 15. krát sa v piešťanskom Mestskom parku uskutoční najväčšia slovenská výstava fotografií pod holým nebom: PARKFOTO PIEŠŤANY 2020. Súťažnú výstavu fotografií, ako festival kreatívnej fotografie s podporou reklamných partnerov organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub.  PARKFOTO sa stalo súčasťou každoročného neoficiálneho ukončenia letnej sezóny v Piešťanoch. Tento rok to bude 26. septembra.
Aj tento rok napriek nepriaznivým podmienkam na organizovanie akcií vynakladajú organizátori nemálo úsilia pri príprave podujatia tak, aby pre vystavujúcich fotografov i nevystavujúcu verejnosť boli vytvorené čo najlepšie prostredie s uvoľnenou a priateľskou atmosférou.
———————————————
O čo ide?
V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.

Ako?
Vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní sa medze nekladú.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame zobrať si so sebou niečo na sedenie. Dobrá nálada je povinnou výbavou .

Prečo?
Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu. Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.

Čo ešte?
Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte možnosť fotoaparátom zachytiť jeho jesenné čaro.

Hodnotenie odbornou porotou :
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií. Pri účastí detí bude vyhodnotená detská kategória osobitne.

Nezabudnite 26. septembra od 10.00 !!!
Tešíme sa na Vás

Pridaj komentár