Blog, Články

Autorská výstava piešťanského rodáka v Kursalone.

Plagát Vlado kopieVladimír Chrenko, ako víťaz tradičného podujatia PARK FOTO, využil možnosť usporiadať autorskú výstavu v priestoroch Frapperie Kursalon.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v nedeľu 22.2.2015 o 17:00 hod. v priestoroch Frapperie Kursalon. Otvorenie výstavy spríjemní klarinetové trio zo Starej Turej.

Vo svojej tvorbe sa venuje makro fotografii (fauna, flóra – hlavne fotografovanie detailov, hmyzu a kvetov), taktiež krajina, panoráma , abstrakt, koláž, portrét, reportáž.
Začal fotografovať ako 14 ročný. Počas vysokoškolského štúdia získal aj prvé ocenenie , 3. miesto v amatérskej fotografickej súťaži AMFO Bratislava.V rokoch 2004 – 2012 získal niekoľko ocenení na súťažiach Trnavský objektív , amatérska fotografia – AMFO a Génius Loci Trnavy a ďalšie ocenenia z parkových výstav fotografií v rámci Slovenska. . Pôsobí aj v združení výtvarních umělců Moravsko-slovenského pomezí a vo fotoklube IRIS Trnava plní funkciu tajomníka.

Plagát Vlado kopie

Foto-biografia Ing. Vladimír Chrenko

1Fotografia je pre mňa najmä hľadanie krásy, všetkého pozitívneho a  pominuteľného okolo seba.

Narodený dňa 18.5.1956 v Piešťanoch. Začal fotografovať ako 14 ročný.

Počas vysokoškolského štúdia získal aj prvé ocenenie , 3 . miesto v amatérskej fotografickej  súťaži AMFO Bratislava.

V roku 2003 sa vrátil k umeleckej fotografii a začal fotografovať aj na digitálny fotoaparát .

Súčasnosť: v rokoch 2004 – 2012 získal niekoľko ocenení na súťažiach Trnavský objektív , amatérska fotografia – AMFO a Génius Loci Trnavy. Ďalšie ocenenia z parkových výstav fotografií v  rámci Slovenska. Člen združení výtvarních umělců Moravsko-slovenského pomezí , tajomník fotoklubu IRIS Trnava .

Posledné výstavy:

rok 2013 :

• výstava „ Chrenkovci – tri generácie „ v Múzeu v Hlohovci
  • výstava na VUC Trnava s názvom Krásy Slovenska
  • výstava fotografií „ Príroda okolia Hlohovca “spolu s manželkou  a p. Berecom   v Múzeu v Hlohovci
  • účasť na výstave setkání-stretnutie v Trenčíne a Uherskom Hradišti
  • účasť na výstave OZ fotoklubu IRIS Na starej radnici v Trnave

rok 2014:

• výstava OZ fotoklubu IRIS Na starej radnici v Trnave
  • výstava Príroda Slovenska fotoklubu IRIS spolu s fotoklubom Galanta
  • výstava fotografií „ Príroda okolia Hlohovca “spolu s manželkou  a p. Berecom   na VUC V Trnave
  • účasť na výstave združení výtvarníku moravsko – slovenského pomezí v Uherskom Brode
  • účasť na výstave na Velehrade v ČR
  • účasť na FOTTOFESTE Trnava, PARK FOTO Piešťany

Fotografia – zameranie: makro fotografia (fauna, flóra hlavne fotografovanie detailov, hmyzu a kvetov),krajina, panoráma , abstrakt, koláž, portrét, reportáž.

Fotografická technika : digitálna technika Canon

Kontakt: Tel.: +421 905 351 694